Drenaż a izolacje w Warszawie

Drenaż w nawiązaniu do izolacji w Warszawie.

W Warszawie znana jest również tak zwana izolacja solarna, którą to musi spełniać nieco inne kryteria niż te, które są powszechnie stosowane w instalacjach centralnego ogrzewania czy też wody użytkowej. W tym aspekcie warto jest postawić na drenaż.

Największe różnice widać w przypadku temperaturze pracy. Obecnie występujące kolektory słoneczne mogą bowiem nagrzewać się do bardzo wysokich temperatur (150-200°C lub nawet więcej). Niewątpliwą zaletą izolacji solarnych jest wytrzymałość na wysokie temperatury. Jest to jedna z cech, które koniecznie musi posiadać izolacja solarna. Zdarza się czasami, iż w przypadku braku prądu lub awarii w przypadku instalacji solarnych, temperatura na kolektorach i orurowaniu wzrasta aż do 200°C i więcej. W tym przypadku nie można zastosować standardowych otulin, które są używane w instalacjach centralnego ogrzewania, bowiem standardowe materiały izolacyjne wytrzymują jedynie do 95-101°C, a w wyższych temperaturach ulegają one uszkodzeniu oraz nie spełniając swojej pierwotnej roli.

Kolejnym ważnym parametrem jest odporność na różnego rodzaju warunki zewnętrzne – a najbardziej na promieniowanie UV. Pewne części izolacji, które zostały zamontowane na zewnątrz, muszą być koniecznie ochronione przed niszczącym wpływem promieniowania słonecznego. Najbardziej popularne izolacje solarne, które występują w warszawie to: izolacja kauczukowa – w której to dostępne są następujące wersje: wewnętrzne nie odporne na promienie UV, zewnętrzne odporne na promieniowanie słoneczne i izolacje kauczukowe w płaszczu z PCV, które chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi i promieniowaniem – są one najlepszym rozwiązaniem, lecz niestety jest to najdroższa opcja również w odniesieniu do drenażu. Powłoka ochronna ma za zadanie spełniać 3 funkcje: chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym; minimalizować uszkodzenia mechaniczne przy montażu.

Warto też dodać, że otulinę w ochronnej foli ciężko jest rozerwać czy też przeciąć na ostrych krawędziach, a podczas montażu wygląda lepiej i zachowuje swoje właściwości; funkcja zabezpieczająca przed „wydziobywaniem” otuliny przez ptaki. Często bowiem zdarza się, że ptaki próbują z różnym skutkiem wydziobać otulinę. Warto również wspomnieć, o włókninę PES (poliester) – często stosowana jest izolacja z włókien poliestru w płaszczu ochronnym z PCV. W Polsce jest ona z pewnością mniej popularna od izolacji kauczukowej, jednak nadal występuje. Zaletą, jakie ta włóknina posiada jest fakt, że może ona pracować w wyższych temperaturach od izolacji kauczukowych – czyli do 200°C, chwilowo do 220°C. Oprócz tego, włóknina posiada lepsze parametry izolacyjne λ 40°C = 0,037 W/mK . Podobnie, jak w przypadku izolacji kauczukowych, włóknina ta jest w stanie wytrzymać wyższe temperatury niż te, które są deklarowane.

Jeżeli więc sami kupujemy tak zwane gołe rury to tego typu izolację jest z pewnością prościej nałożyć na rurę niż w przypadku np. izolacji. Kolejną zaletą tego właśnie rozwiązania jest również niższa cena w stosunku do kauczuku. Warto również dodać, że w przypadku odcinków wewnętrznych, mamy możliwość zastosowania izolacji wykonanej z wełny mineralnej w powłoce z taśmy aluminiowej. Przed wybraniem konkretnego rozwiązania warto więc przeczytać różne opinie oraz na przykład wpisać w wyszukiwarkę hasło izolacje czy drenaż – z całą pewnością w ten sposób znajdziemy firmę na terenie Warszawy, która zajmuje się izolacjami. Pamiętajmy też, że w przypadku izolacji nie warto oszczędzać. Lepiej zapłacić drożej, lecz nie mieć później problemów z izolacją. W Warszawie znajduje się wiele różnych firm zajmujących się izolacją, więc nie powinniśmy mieć problemu z doborem firmy, która akurat nam odpowiada.